Семинар за журналисти „ДИСКРИМИНАЦИЯТА, СКРИТА В ДУМИТЕ“
СВОБОДАТА НА СЛОВОТО СРЕЩУ РЕЧТА НА ОМРАЗАТА В ЕПОХАТА НА МУЛТИКУЛТУРАЛИЗМА
Сдружение „СПОК“ организира:
Безплатен интерактивен семинар за журналисти, представители на медии, блогъри, студенти по комуникация и реторика, в рамките на проект „Обмен на практики и създаване на модел за ограничаване на речта на омразата чрез създаване на култура на толерантност и приемане на различията“, финансиран по Програма за подкрепа на НПО в България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство.
Регистрация за участие и заявка до 12.00 часа на 7 май 2015 г. : office@spoc-s.com
За въпроси тел. 02 9319399; 0876772002
На 8 май 2015 г. от 10 до 14.00 часа, в сградата на „Съюз на българските журналисти“, гр. София, ул. „Граф Игнатиев“ 4, в рамките на проекта „Обмен на практики и създаване на модел за ограничаване на речта на омразата чрез създаване на култура на толерантност и приемане на различията“.
Семинарът цели разширяване на знанията и уменията на журналистите за противодействие на езика на омразата чрез: изясняване на основните понятия и причини за дискриминация в медиите; запознаване с изследвания на общественото мнение за езика на омразата и с резултатите от медиен мониторинг; засилване на адекватната реакция на журналистите към дискриминацията и нейните специфични форми.
Форумът ще открият Снежана Тодорова, председател на Съюза на българските журналисти с встъпителна лекция „Фашизмът не е мнение, а престъпление” и Албена Дробачка, ръководител на проекта.
В основната си част обучението ще се води от гл. ас. д-р Вяра Ганчева, социолог, преподавател във Факултета по журналистика и масова комуникация, СУ „Св. Климент Охридски“.
В семинара ще участват:
– д-р Росица Стойкова – автор на книгата „Словото на омразата. Теория и практика“, София, Университетско издателство „Св. Кл. Охридски“, 2008.
– Розалия Максимова – Председател на Сдружение „АРКА БУЛГАРИ“.
Освен възможност за дискусия с лекторите, обучението ще създаде и среда за обмяна на идеи и споделяне на личен опит. Участниците ще получат сертификат, който удостоверява тяхното желание и принос за противодействие срещу езика на омразата.
Проектът “Обмен на практики и създаване на модел за ограничаване на речта на омразата чрез създаване на култура на толерантност и приемане на различията” се финансира в рамките на Програмата за подкрепа на НПО в България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2009-2014 г.“
No responses yet