- За насКои сме ние?
- МрежаРегиони в развитие
- Проекти
- „Три подхода за равни възможности за хора с психични заболявания“
- Цели на проекта
- СПОК клип за депресията
- Доклад с добри практики Програма BG 07 „Инициативи за обществено здраве“
- Работен семинар „България и Норвегия за по-добро психично здраве“
- Подкрепителна група за близки на хора с психични заболявания
- КОНФЕРЕНЦИЯ „Психичното здраве – стигми, предразсъдъци и последствия“
- Международна конференция, 14 ноември, София. „Хората с психични заболявания – надежди, очаквания и възможности“
- FreeEX – Отговорност. Свобода на изразяване
- Адаптация на бежанци
- Програма „Оцеляването не е късмет“
- Програма „Първите секунди“
- Ксенофобия
- Зависимости
- Проучване на корелацията между деца и младежи, употребяващи наркотици и престъпността при непълнолетните
- Работни срещи за запознаване с Исландския модел и обмен на практики
- Адаптация на Исландския модел
- Съвместна конференция на тема: „Исландският модел в България: Превенция на употребата на наркотици за деца и младежи“
- Съвместен обучителен семинар
- Ателие за родители
- Визуализация и публичност
- Управление на проекта
- Информационни и насърчителни дейности за укрепване на двустранните отношения
- Скръб
- Повишаване на организационната и финансова устойчивост на СПОК
- Допитване „Как разбираме мъката на децата, как консултираме“
- Повишаване на капацитета на СПОК, чрез създаване на система за подкрепа на деца, преживяващи скръб
- Семинари за обучение в разработена система
- Кръгла маса за дискутиране и популяризиране на психо-социалната система
- Визуализация и публичност
- Управление на проекта
- Изследване на младежите в Европа
- „Ние Ви разбираме и подкрепяме“
- L.I.K.E. – инвестициите в живота с са ключ към заетостта
- Проект „EAAD-Best“
- Контакти
„Оцеляването не е късмет“
„Оцеляването не е късмет – иновативна програма за фирми, хора с увреждания и граждани“
Международният опит доказва, че превенцията е най-ефективният способ за противодействие на престъпността, агресията, заплахите от тероризъм, намаляване на риска, оцеляване при природни бедствия и катаклизми. Превенцията може да бъде само като комплексна дейност, осъществявана от централната публична власт, органите на местното самоуправление и на частния сектор, академичните среди и неправителствените организации. Неправителственият сектор е важна част от институционалната система на превенцията. Сътрудничеството с гражданските сдружения се проявява чрез реализирането на съвместни проекти, планове и програми в областта на превенцията, ползването на експертния потенциал на организациите и популяризирането на ползите от превантивната дейност, както и осъществяването на допълнителни и надграждащи обучения за общността.
Проектът отговаря на тези нужди от допълнителни обучения и квалификация, чрез заложените дейности по разработка на стратегия, подготовка на модулна обучителна програма за служители в конкретните фирми, чрез адаптираната за хора с увреждания превантивна система.
Цели на проекта:
Основната цел на проекта е да осъществи обмен на добри практики и трансгранично сътрудничество за създаване и въвеждане на иновативна програма и стратегия за по-лесна адаптация на работниците към промените; развиване на нови умения за нови възможности за работа и по-конкурентоспособни работници и фирми; увеличаване на възможностите за заетост; задържане на възрастните хора по-дълго на пазара на труда; осигуряване на достоен и независим живот за хората с увреждания.
Специфични цели на проекта са: да бъдат представени добри европейски практики чрез обмен на знания и опит между най-добрите експерти и специалисти в сферата на превенцията и разработването на програми за обучение; създаване на стратегии и политики за допълнително и надграждащо обучение за служителите в конкретни фирми; Създаване на иновативна модулна програма за обучение на лица, които са ангажирани в туристическия, охранителния, търговския и охранителния бранш и граждани;създаване на методика за обучение на обучители; адаптиране на разработената модулна програма за хора с увреждания./p>
Бенефициенти:
Преки бенефициенти по проекта са: Служители на фирми и организации в сферата на: туристическите и туроператорските услуги, охранителната дейност, търговията, хотелиерството и др. за обучение и повишаване на капацитета; Хора с увреждания; Ключови експерти, включени в дейностите на проектното предложение; Специалисти човешки ресурси и мениджъри.
Непреки бенефициенти по проекта са: Участниците в информационно събитие и Конференция – представители на институции, власти, администрация, експерти и преподаватели, медии; Институции, организации, заинтересовани страни, фирми и организации в България и Обединеното кралство.
Непреки бенефициенти по проекта са: Участниците в информационно събитие и Конференция – представители на институции, власти, администрация, експерти и преподаватели, медии; Институции, организации, заинтересовани страни, фирми и организации в България и Обединеното кралство.
Дейности, осъществени в рамките на проекта:
Проектът е финансиран в рамките на Европейски социален фонд.
На 27 и 28 март 2013 г. се проведе първото от серия пилотни обучения за апробиране на Иновативна обучителна програма за фирми и граждани сред служителите на Дирекция „Обществен ред, УОМП и защита при бедствия“, Дирекция „Видеонаблюдение“ и представители на 24-те кметства в София. Обучението по модулната обучителна програма се състоя от една страна от беседи, дискусии и обучения по предварително зададените теми.
И от друга страна от различни ситуационни симулации, ролеви игри, упражнения и интерактивни способи за обучение и практическо упражнение